IX Mistrzostwa Polski w pracy z tekstem na komputerze

Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w Mistrzostwach Polski w pracy z tekstem na komputerze, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Interinfo Polska z siedzibą w Tychach. Celem Mistrzostw jest propagowanie umiejętności metodycznego, szybkiego pisania na klawiaturze komputera oraz wyłonienie osób, które w przyszłości będą mogły wziąć udział w Mistrzostwach Świata w pracy z tekstem na komputerze. Do etapu eliminacyjnego, który trwał od 5 do 8 marca 2023, zgłosiło się czternastu uczniów, których zadaniem było możliwie jak najszybsze i bezbłędne przepisanie dwóch tekstów konkursowych, każdy w czasie 10 minut. Nasza szkoła zdobyła wysokie 16 miejsce w Polsce. Już teraz zaczynamy trening, aby w przyszłym roku pobić nasz rekord.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rok szkolny 2022/2023. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.