Kółko informatyczne

Praca koła programistycznego

Uczniowie z klasy piątej: Filip Chwalisz, Wojciech Grobys, Marcel Jarnot, Zuzanna Jarosz, Roksana Jędrzejczak, Anna Kudełka, Antoni Kudełka, Julia Pajtak, Hubert Pilc, Mikołaj Trzybiński oraz Gabriela Witkowska w ramach zajęć koła programistycznego poznają tajniki robotyki, mechatroniki, techniki i oczywiście programowania. W tym półroczu poznają możliwości robotów Abilix Krypton 0. We wrześniu dowiedzieli się jak nazywają się podstawowe elementy zestawu, jakie znajdują się w nim czujniki i silniki oraz nauczali się pisać proste programy.

Przez ostatnie dwa miesiące uczniowie realizowali projekt „Wentylator i prądnica”. Na początku dowiedzieli się czym jest prądnica i gdzie może być wykorzystana. Następnie omówili jak pracuje wentylator oraz jakie spełnia funkcje. Po zdobyciu potrzebnej wiedzy, młodzi konstruktorzy zabrali się do zbudowania swoich wentylatorów i programowania ruchu motoru wentylatora w programach Scratch i Chart, by wykonał określone zadania.

Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiedzę techniczną, a przede wszystkim dobrze się bawili. Na kolejnych zajęciach nasi konstruktorzy będą wykonywać projekt, gdzie będą musieli wykorzystać dwa silniki. Ale o tym dowiecie się w następnym artykule.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rok szkolny 2018/2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.